20.4.2024 17:04

Páteční infookénko

Sokolovna HONITBA - Ke konci měsíce března dochází ke zrušení honitby Hranice. Tu spravoval Státní pozemkový úřad. Aby nedošlo k zániku myslivosti na našem území, setkali jsme se v pondělí s významnými vlastníky lesů a zemědělských ploch na území města a dohodli se, že společně zažádáme o obnovení honitby.

Ta bude nově namísto SPÚ v držení tzv. Honebního společenstva, které bude tvořeno vlastníky pozemků pod záštitou Města.

👉 CHODNÍK RUSKÁ - Ve středu jsme s dodavateli prošli celý úsek chodníku v Ruské ulici. Ukázal jsem jim ještě místa, kde si myslím, že by byla potřeba oprava a nyní se opravy v rámci záruky blíží ke konci. Kromě chodníku jsme řešili ještě výměnu laviček, kde byly pravděpodobně vlivem zatečení vody a mrazu zničeny kovové rámy.

👉 KABINY STUDÁNKA - Ve středu proběhla prohlídka stavby v rámci výběrového řízení. Dostavili se sice jen zástupci 2 firem, ale víme, že celkově se do soutěže hlásí 4 firmy a ozývají se další. To se mi trošku ulevilo, protože jsem měl strach, že zájem bude malý. Doufám, že se to pozitivně projeví i na ceně. O Velikonocích otevíráme obálky.

👉 ÚVĚR - V souvislosti s projektem kabin jednám s bankami o možnostech investičního úvěru. Hospodaření města je ve skvělé kondici a tak máme nabídky na poměrně slušné úvěry. To je fajn, protože toho můžeme rozjet víc najednou.

Ve čtvrtek jsme se s Pavlou zúčastnili semináře pro starosty a místostarosty, kde mimo jiné vystupoval ředitel Odboru financování rozpočtů obcí, který potvrdil má tvrzení, že je nesmysl nějak brzdit investice. Úroky okolo 7 % se mohou zdát vysoké, ale při inflaci 15 % je to stále dost výhodné.

Takže jsme si přinesli cenné rady - utratit všechny peníze, klidně si další půjčit a investovat. Přesně o to se snažíme a i bez kabin na letošek máme na investice a významné opravy cca 45 mio.

👉 DOTACE SFŽP - V roce 2021 jsme žádali o dotaci na zateplení a vzduchotechniku kuchyně MŠ. Tenkrát jsme nebyli úspěšní, ale stavbu jsme stejně realizovali. Tento týden přišla zpráva, že ve fondu zbyly peníze a měli bychom dostat skoro 2 miliony. Což docela potěší.

👉 AUDIT - Na úřad každý půl rok přijedou 3 milé dámy z Krajského úřadu a hrabou se nám úplně ve všem. Teď tu byly zas a kontrolovaly druhý půlrok roku 2022. Občas nám najdou nějakou drobnou chybu, nicméně tentokrát to bylo zcela na výbornou! Díky moc celému týmu úřadu, jehož je to především zásluha.

👉 DĚTSKÉ HŘIŠTĚ - TS odstranily nálety na dětském hřišti. Zatím stavět nejdeme, ale intenzivně se pracuje na projektu a s projektanty ladíme detaily tak, abychom v druhé polovině roku začali!

👉 HOSPODA SOKOLOVNA - Hospoda je připravená k použití. Byla opravená průchozí část, vymalováno, uklizeno, ještě čekáme na výrobu jednoho nového stolu a dodání nových dveří ke schodišti. V pondělí zveřejníme záměr na úřední desku a zájemci si mohou podat žádost. Na jaře ještě dáme do vůně terasu.

👉 DPS - Zase po nějaké době pár fotek z pečovateláku. S projektanty ladíme projekt tak, aby co nejlépe vyhovoval potřebám obyvatel. V suterénu tak namísto sauny a naddimenzovaného zázemí domovníka budou klasické sklepy, trošku optimalizujeme dispozice bytů a další věci. Nově jsme zjistili, že v domě nějak nejsou řešena místa na pračky. To jsme ale dnes odpoledne vyřešili se stavbyvedoucím. Některé garsonky nejsou moc velké, ale myslím, že se tam bude bydlet dobře. Už teď se tam začínám cítit docela dobře, natož až bude hotovo.

👉 KAISER - Po zimní pauze už je zase v provozu skřínka na Kaiseru (díky mé ženě, která tam dnes kočárkem dovezla tatranky 🙂 ). O víkendu má být hezky, tak si můžete dojít na špacír s občerstvením.

Mějte fajn víkend! 🤟

Daniel Mašlár, starosta

Sokolovna:

SokolovnaSokolovnaSokolovnaSokolovnaSokolovnaSokolovnaSokolovna

Kaiserhammer:

KaiserKaiser

DSP:

DSPDspDSPDSPDSPDSPDSPDSPRuská:

RuskáKácení náletů Růžové údolí:

náletynáletynálety

Vytvořeno: 20. 3. 2023