23.4.2024 09:04

-3.2 °C

Páteční infookénko

Nový malotraktor Aneb shrnutí důležitého i nedůležitého za poslední týden.

👉 SMĚNA POZEMKŮ – Mám velikou radost z připravované směny pozemků s panem Benediktem, respektive s Farmou Trojmezí a Pastviny. Po celém katastru máme různé pozemky, které jsou obklopeny pozemky Farmy a jiné pro nás nezajímavé kusy. Se zástupci Farmy jsme našli společnou řeč na směně. Tou bychom měli získat nám chybějící díly nad ulicí Slovenská a při ulici Habrmanova, díky čemuž bychom měli mít tak 4-5 krásných nových stavebních parcel relativně v „centru“. Zároveň řešíme přilehlé pozemky okolo rybníka v Trojmezí, díky čemuž bychom měli mít celou hráz, břehy, ale také pěšinu ze směru od Sidlunku.

👉 DPS – V červnu byl Radou města schválen dodatek k SoD na dům s pečovatelskou službou. Stavba se prodražila o cca 1,9 mio bez DPH. Je v tom náhrada všech stropů v domu namísto jednoho, je započítána likvidace azbestové krytiny a změna nové krytiny z asfaltových šindelů na lakovaný plech a další. S ohledem na rozsah prací je to celkem fér cena. Vzhledem k tomu, že nám zůstaly jen obvodové zdi, neočekávám žádné další kostlivce.

Na stavbě se také konečně přestalo bourat, ale už se tam i něco buduje. Je připravován strop nad suterénem pro betonáž a postupně je očišťována fasáda, kde jednotlivé prvky po odstranění nánosu barev hodně prokoukly.

👉 STŘECHA ZŠ – Na střechu se nám podařilo získat dotaci z karlovarského kraje ve výši 250 tisk. Kč, což není mnoho, ale potěší.

Práce na střeše jedou celkem dobře. Odkrýváme trámy a zjišťujeme, co vše je potřeba měnit. V některých částech je dřevomorka, kdy nejvíce je zasažená pozednice, která se bude postupně celá měnit.

Zároveň je okrýván strop nad posledním patrem. V některých částech máme nad omítkou jen jednoduché bednění, někde je pár cm škváry. Docela tak topíme pánubohu do oken, což při aktuálních cenách není 2x chytré. Nově bude namísto pár cm škváry 26 cm vaty, což se snad pozitivně projeví na vyúčtování.

👉 WC ZŠ – Zároveň se dnes rozbušela kanga na nové budově, kde začala rekonstrukce tolik potřebných toalet. Vše v souladu s přáními dětí a učitelů. Tak snad v září v novém!

👉 PUMPTRACK – Přišla nám první varianta pumptrackové dráhy v Růžovém údolí. Jedna zátočina nám trošku koliduje se skateparkem, se kterým už nechceme hýbat, takže to teď borci upravují. Na první výkop to ale vypadá fajn a myslím, že bychom mohli během léta začít řešit stavební projekt a povolení.

👉 ZAHRADA ZŠ – U školy se dokončují práce na zahradě. Asi to bude docela hezké místo. Sluníčkový příměstský tábor už by jí mohl naplno využívat.

👉 OŘEZ STROMŮ – Jako každý rok jsem objednal ořezání některých stromů. Ve městě jich máme fakt hodně, takže se snažím do toho každý rok kilo dát, abychom zejména ta hojně užívaná místa měli tak nějak pravidelně ošetřena. V loňském roce to byl park u úřadu, stromy mezi úřadem a knihovnou, dub u školky a stromy na Mas. náměstí. Letos máme v plánu stromy u paneláku ve Sportovní ulici a u paneláku v Zahradní ulici, pod sklárnou a v Krátké ulici. Zároveň chci trošku pofackovat arboretum u školy, aby nám z toho nevznikla džungle a lípy na Husovo náměstí, kde bych nerad, aby vznikl druhý zcela stinný park, jako máme pod školou.

👉 PAMÁTNÍK A HŘBITOV VE STUDÁNCE – V týdnu chlapi posekali hřbitov a památník ve Studánce. Bohužel není v našich silách hřbitov udržovat tak pravidelně jako Hranický. Je to ale spolu s památníkem moc hezké místo, takže jestli chcete, tak vyrazte, než nám tam tráva zase obrazí.

👉 TRAKTŮREK – Na TS máme nový traktůrek, primárně sloužící na zimní údržbu, ale dostane i letní příslušenství. Jedná se o náhradu zeleného „piškota“, který většinou když vyjede, tak se hned rozbije. Což v zimě není úplně ideální. Toho tedy buď prodáme, nebo budeme využívat jen na vysávání ulic.

Nyní jsme koupili menší model Kuboty, která se nám celkem osvědčila. Aktuální fotku nemám, ale můžete se podívat alespoň na fotku z předváděčky. Je strašně roztomilej, tak doufám, že bude i stejně bezporuchovej.

👉 SPONZORSKÝ DAR – Máme přislíbený sponzorský dar od Čerpací stanice Hranice, která nás pravidelně podporuje, stejně jako třeba společnost Heinz-Glas Decor. I přes to, že prodávat PHM v pohraničí není v této době žádný šlágr, tak se bavíme o 250 tisících, což je víc než milé. Menším finančním obnosem se rozhodl přispět i pan Muška senior. Všem, kteří nás podporují, velký dík!

👉 DVEŘE BESEDA – V prostorách restaurace jsme stále čekali na výčepní pult a dveře do zázemí. Chtěli jsme tam trošku atypické, ale že na ně budeme čekat půl roka, jsem si nemyslel. O to víc zamrzelo, že když přišly, byly o 3 cm větší, než připravený, zaměřený otvor. Když přijel technik, tak mi asi 5x řekl jak jsme strašně odvážní (respektive kluci z Itesu), protože oni takové dveře ještě sami nikdy nemontovali. Tak paráda.

👉 TRIGON – Na Trigonu jsou nové lavice a stůl je na cestě. Zbývající původní mobiliář je nyní opět u smírčího kříže na Kaiseru.

👉 POSLEDNÍ ŠKOLNÍ DEN – Ve čtvrtek proběhlo loučení s předškoláky v MŠ a s deváťáky. Předávání vysvědčení deváťákům je vždy super akce a opět z nich mám fakt dobrý pocit a držím jim moc palce v dalším životě. Snad se budeme i dál potkávat.

Ostatní žáci ZŠ mohli alespoň zapařit s indiánskou náčelnicí a podle fotek to vypadá, že si to moc užili. Chtěli jsme navázat na loučení se školním rokem, který zavedla Pája. Ke konci školního roku je ale plno práce a tak jsme po dohodě s paní ředitelkou Levou tento rok zaplatili profíka.

Pěkná akce byla poslední školní den i ve školce, kde proběhlo loučení s předškoláky za účasti rodičů. Bohužel vzhledem k ošklivému počasí se akce musela přesunout do budovy. I tak to bylo ale hezké odpoledne a věřím, že to bude nová pěkná tradice.

Večer ještě můžete vzít děti do stanu na pohádku Tajemství staré bambitky II a zítra vyrazte na Kaiser, už má být hezky!

Mějte fajn víkend!🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta