19.4.2024 20:04

Páteční infookénko

Trojmezí Vzhledem k tomu, že veškeré novinky jsem za sebe vepsal do aktuálního zpravodaje, tak tady to bude hodně stručné.

👉 SPRÁVA HŘBITOVA - Vzhledem k tomu, že pracovnice, která měla na starost hřbitov, dala výpověď, bude tahle agenda v takovém omezeném režimu. Akutní věci lze řešit s Dášou Popelkovou, ale má to teď provizorně navíc nad rámec své práce, takže prosím o shovívavost do doby, než najdeme náhradu.

👉 SKATEPARK - Tenhle podle mě moc hezkej projekt nespí! Původní firma na pumptrack - Dirty Parks na nás nakonec neměla čas, ale dohodli jsme se s MAROSANA WORXXX s.r.o., což jsou neméně dobří borci. Spolu se „skejťáky“ od Mystic Constructions teď makají na detailním návrhu těchto dvou hřišť. Po odladění studie (slíbili do konce června), zadáme projekt pro stavební povolení, abychom v příštím roce (nebo někdo jiný – budou volby), mohli stavět.

👉 DPS – O tomhle je většina v článku ve zpravodaji. Stavba nás docela zaměstnává. Jedná se o investici za 25 mio+, což je v našich poměrech docela dost. Navíc rekonstrukce starého baráku, 5 let starý projekt, takže o zábavu není nouze. Dnes se mi v noci zdálo, že celý dům spadl. Sice mě to vzbudilo, ale s docela klidným pocitem, že už to nebudu muset řešit 😊 Když se podíváte na aktuální fotky v příloze, tak je ten sen celkem pochopitelný 😊

👉 TROJMEZÍ – Vím, že spoustu lidí bylo z toho kácení nazlobených a chápu to. Bohužel ty stromy tam byly skutečně neperspektivní a nebezpečné. Tohle už je vše. V létě jen prohlédneme, jak se vzpamatují ty různé malé stromky a příští vegetační klid to jen doučešeme a zasadíme stromy nové. Ta paseka naproti chatě moc hezká není, ale okolí chatičky, myslím, docela prokouklo. Teď jen čekáme na bagr, aby nám pohrabkal hráz a v létě by tam mohla být pěkná plocha na válení.

👉 STEZKA V RŮŽOVÉM ÚDOLÍ – Možná už jsem v minulosti zmiňoval myšlenku, že bych chtěl obnovit cestu okolo skalek v Růžovém údolí. Jako malý jsem tudy se školkou chodil každý rok hledat poklad v okolí tunelu a asi z nějakého návalu nostalgie bych chtěl tuhle pěšinu obnovit. Spolu se stezkou po dráze by to mohl být pěkný okruh, protože to údolí je fakt krásné. Nyní máme vytyčenou přesnou polohu cesty a při troše času začneme tu zarostlou cestu zprůchodňovat. Má představa je taková, že bychom obnovili nějakou lávku přes potok a cesta by byla udržovaná min. tak, že by se 2x za rok pomulčovala.

👉 DŮLEŽITÉ, ČTĚTE DÁL – Zítra jsou v Aši závody Strongman´s Games. Čestmír už je na to prej starej, což znamená, že si musíte přivstat, protože naše místní želízko v ohni František Nový bude soutěžit už dopoledne!

Takže mějte fajn víkend a zítra v Aši🤟

Daniel Mašlár, starosta

DPS: