28.3.2024 23:03

TÝDEN:1958

Páteční infookénko

Volnočasová zahrada Píšu trošku po delší době a nevím, jestli už jsem to nezapomněl, takže se dopředu omlouvám, jestli to bude trapné. Dřív napsat moc nešlo, protože nebylo úplně o čem ???? Tak snad se to teď zlepší.

👉 KAISER - Posledních 14 dní celkem intenzivně TS čistí cestu na Kaiser od suchých náletů a větví. Vzhledem k tomu, že to je 3kilometrový úsek, kam dlouho nebylo sáhnuto a vzhledem k tomu, že se jede 20 minut tam a 20 minut zpět, tak to nešlo úplně hned, ale výsledek je parádní. Chybí ještě kus před rotou, ale mám z toho velkou radost. Vašek Zeman se svou paní při tom pohrabkal celé prostranství na 3státí, za což mu patří velký dík a něco navíc. Normálně by to bylo v naší režii, ale vnímám jako prioritu střed města (koukněte, jak máme v lesku park pod školou a pokračujeme dále), než turistická místa, takže bychom se tam dostali až později, což by bylo škoda. Proto je tohle super. Vypadá to tam moc hezky a jak jsme blízko Německu, tak i ta tráva už se tam zelená jinak 🙂 V tamní KPZce jsme rozšířili sortiment, který teď skoro obden doplňuji a jsem rád, že je občerstvení využíváno a že jsou "zákazníci" poctiví.

👉 MÁJKA - Zítra můžeme zase po 2 letech pálit čarodějnice. V Hranicích máme průvod, ve Studánce stezku. Pro mě je ale důležité, že už podruhé obnovujeme tradici a budeme si májku stavět sami. Proto všechny zvu a prosím o pomoc se zdobením a stavěním májky jak v Hranicích někdy od 16 hod, tak i ve Studánce. Samozřejmě pak uvítám i pomoc s hlídáním!

👉 PRODEJ DOMŮ - Průběžně se mě občas někdo zeptá na odkup domu v Zahradní ulici č.p. 472 a Venusu v Ruské ulici. Ted jsme dostali oficiální žádosti o prodej a zveřejnili jsme záměry. Ke všemu ještě zveřejníme inzeráty, aby se případně mohli přihlásit i jiní zájemci. Za sebe ale tyto domy považuji za nejmenší prioritu při opravách, a než bychom se k nim po kabinách, 666, pečovateláku, domu v Husově ulici, bývalé Ohaře ve Studánce a dalších dostali, tak by byly na zbourání. Proto jsem pro tyto objekty prodat.

👉 DLUH MĚSTA - V týdnu nám přišla dotace za modernizaci učeben, kterou jsme ihned přeposlali na splátku úvěru. Aktuálně dlužíme cca 2,5 mio, což je ve vztahu k našemu rozpočtu 00prd. V průběhu roku nám začne nabíhat úvěr na stavbu domu pro seniory. I tak je ale naše zadlužení natolik malé, že bych rád úvěr navýšil a pustil se co nejdříve do rekonstrukce kabin ve Studánce.

👉 OPRAVY KOMUNIKACÍ - Ve Studánce a v Pastvinách jsme nechali opravit 3 "polní cesty", které byly za deště opravdu špatně sjízdné. Jedná se sice o provizorní opravu, ale náklady jsou natolik nízké, že není problém toto dělat skoro každý druhý rok. Myslím ale, že to třeba nebude. Teď se podíváme do Hranic. Zároveň se snad v nejbližší době začne s opravami výtluků u těch "poloasfaltových cest" pomocí turbotechnologie.

👉REKONSTRUKCE BYTŮ - V tomto roce již proběhla kompletní rekonstrukce bytu v Růžovém údolí a téměř kompletní rekonstrukce bytu v Husově ulici. Nyní probíhají poslední dodělávky v domě ve Vítězné. To máme zase 3 nové byty. Takový trend bych chtěl udržet. Zároveň jsme schválili 2 rozsáhlejší opravy v bytech, kde jsou nájemníci. Teď asi trošku přibrzdíme a budeme koukat, jak se budou vyvíjet finance.

👉 DPS - V plném proudu je rekonstrukce vily v Krátké ulici. V domě jsou otlučené omítky a odstraněné podlahy. Jak to bývá u rekonstrukce, která navíc byla řešena někdy před 5 lety, tak tam na nás vylézají různí kostlivci, které řešíme.

Znovu připomínám, že neřešíme přístavbu, opravujeme jen vilu bez parkoviště. Cena je ca 25 mio včetně daně, ve které je počítáno s kompletním odstraněním střechy, krovu a jednoho patra. Teď ověřujeme, jestli není potřeba řešit i ostatní stropy. Když už se to jedno dělá, tak by bylo fajn, aby to chvilku vydrželo a zároveň to nějak dávalo smysl.

Je to moc hezký dům a zaslouží si, aby z něj byla opět chlouba.

👉 VOLNOČASOVÁ ZAHRADA - Konečně jsme se dostali do poslední fáze úpravy školní volnočasové zahrady. Nově jsou vysázeny vrbové stavby. V průběhu červa bude dokončeno jezírko pro želvy, herní prvek a další mobiliář včetně výsadby. Místo se tak konečně začíná podobat původnímu návrhu a moc se těším na dokončení.

A to je asi tak vše.... Mějte fajn víkend a zítra se těším na májce!

Ing. Daniel Mašlár, starosta

Volnočasová zahrada:

Volnočasová zahradaVolnočasová zahrada

Rekonstrukce vily v Krátké ulici:

Rekonstrukce vily v Krátké ulici

Dokončovací práce v rekonstruovaném bytě ve Vítězné ulici:

Dokončovací práce v rekonstruovaném bytě ve Vítězné ulici

Opravená cesta ve Studánce:

Opravená cesta ve Studánce

Opravená cesta v Pastvinách:Opravená cesta v PastvináchOprava cesty v Pastvinách:

Oprava cesty v Pastvinách

Dům v Zahradní ulici na prodej: