25.4.2024 01:04

Páteční infookénko

učebny Zkusíme v rámci novoročního předsevzetí zase na chvilku obnovit tenhle informační kanál.

👉 MĚSTSKÁ KASIČKA - Stejně jako v loňském roce bych chtěl zmínit něco o letošním hospodaření města.

Na konci roku zbylo na účtech města přes 9 milionů korun, což je docela fajn. V minulých letech to bylo až dvakrát tolik, ale vzhledem k množství investic v letošním roce, je to super výsledek. Stále si stojím za tím, že s ohledem na vysokou inflaci by peníze neměly ležet na účtech, ale měly by se investovat o což se snažíme.

V loňském roce šlo třeba přes 2,5 mio do oprav komunikací, za milion jsme vybudovali parkoviště v Nové ulici, 6 mio byla rekonstrukce školní kuchyně, necelých 15 mio spolkla modernizace učeben a oprava střechy ZŠ, necelé 2 miliony se investovalo do budovy Besedy (nové toalety a prostor restaurace), kompletně jsme zrekonstruovali další 3 městské byty, vybudovali pietní místo ve Studánce, zřídili sběrný dvůr a dost peněz opět nainvestovali do sokolovny, kde vznikl druhý pokoj pro turisty a nové záchody, sprchy a prostor kuchyně a další věci.

Vše toto jsme zvládli z vlastních peněz, vyjma překlenovacího úvěru na modernizaci tříd, který by se měl splatit příjmem dotace v tomto roce. Mimo to se doplatil historický úvěr na rekonstrukci ulice Americká a město bez zmiňovaného překlenovacího úvěru dluží pouhé 2,5 mio z historického úvěru.

Ekonomové doporučují, ať využíváme pro nás stále výhodných úroků úvěrů a snažíme se investovat v maximální míře, což se budeme snažit i v tomto roce.

👉 DŮM PRO SENIORY - V současné době dokončujeme výběrové řízení na rekonstrukci tzv. Weisovy vily v Krátké ulici. Je to historicky a architektonicky velmi cenný objekt, který musíme zachránit. Projekt na přestavbu na byty pro seniory byl upraven tak, aby bylo možné projekt realizovat bez poměrně ambiciózní přístavby a nyní je vše připraveno k výběru firmy.

👉 ZŠ - Modernizace učeben s vypětím sil všech zúčastněných nějak proběhla a ve škole máme 3 krásné nové třídy s vybavením. Chtěli bychom dodržet slib dětem a v letošním roce zrekonstruovat původní toalety na nové budově, které jsou opravdu hnusné. Proto už dnes byl na místě projektant a vše zaměřoval. S místostarostkou jsem se před Vánoci potkali se školním parlamentem, kde jsme navrhli, aby se spolužáky v rámci školy předložili své ideové návrhy stylu toalet, který pak zapracujeme do návrhu. Věřím, že společně najdeme vhodný styl. Zároveň už vypisujeme výběrové řízení na rekonstrukci střechy na staré budově, kde nám dlouhodobě zatéká. Obě akce jsou plánované na letní prázdniny, aby co nejméně narušily výuku.

👉 BESEDA - Ve čtvrtek jsme měli konzultaci v Besedě s architektem a vybírali jsme vybavení. Je fajn, že jsme celkem rychle našli shodu na cenově přijatelné kusy nábytku a už řešíme jejich dodání a montáž baru.

👉 TRIGON - Jára už se pochlubil, že trigon už má střechu i provizorní posezení. Nyní čekáme na dodání skla do okna a na jaře čeká konstrukci ještě ochranný nátěr. Pergola vypadá moc hezky a doufám, že na ní budou hrdí i všichni obyvatelé a nestane se tak znovu terčem vandalů. Zároveň věřím, že minulí aktéři svého činu litují, poučili se a nebudeme to s nimi muset nějak více řešit.

👉 SBĚRNÝ DVŮR - Vzhledem k svátku minulý týden je zítra otevřen sběrný dvůr.

Mějte všichni fajn víkend! 🤟

Ing. Daniel Mašlár,starosta