19.4.2024 23:04

Páteční infookénko

památník Studánka Páteční infookénko tentokrát více o Studánce.

👉 ŠATNY VE STUDÁNCE - Dost pravidelně se teď potkáváme s architektem, projektantem a statikem a řešíme projekt šaten a Obecního domu. Je to trošku oříšek, protože trvám na tom, aby v té společenské místnosti nebyl žádný sloup. Vypadá to, že jsme ale s novým statikem nalezli řešení a projekt jede dál. Snad se vše stihne v termínu zkraje příštího roku budeme mít připraveno.

👉 PAMÁTNÍK - Trošku se nám zabrzdilo dokončení památníku na dodávce lavičky. Ta už ale dorazila a v nejbližších dnech by měla být osazena. Po dokončení terénních úprav přišla velká voda a trošku nám to tam spláchlo zeminu i ten písek. To ale ještě v rámci dokončení stavby upraví. Mimo to připravujeme informační tabule jak k památníku, tak i ke hřbitovu. Jakmile toto vše bude hotové, uspořádali bychom takové skromné "slavnostní odhalení".

👉 OPRAVY BYTŮ VE STUDÁNCE - Těsně před předáním máme další dva byty, které budeme přidělovat žadatelům. Naše nájemní byty byly roky pouze udržované a to nutilo nájemce provádět různé opravy dle vlastních možností. To vždy nebylo zcela žádoucí. Proto jsem rád, že nově pronajímané byty jsou na slušné úrovni a nemusíme se za ně stydět.

👉 VZHLED PANELOVÉHO DOMU - Co úplně není chlouba, je vzhled toho jediného neopraveného panelového domu, ve kterém je většina našich rekonstruovaných bytů. Nechal jsem si udělat malou analýzu nákladů a na základě toho obcházím ostatní majitele a snažím se s nimi dohodnou na navýšení fondu oprav. Ten je v tomto domě na hodně nízké úrovni. Díky tomu nezbývá dostatek financí na opravy domu a banka v tomto případě ani Sdružení vlastníků neposkytne úvěr. Věřím, že k naší třetině podílu seženu dostatečný počet vlastníků a ke zrekonstruovaným bytům budeme moci nabízet i odpovídající společné prostory.

👉 DŮM U BÝVALÉ OHARY - Okolo bytového domu u bývalé Ohary se začíná tvořit černá skládka. Jedná se nejen o dřevo na topení, ale i různé gauče a vše možné. Navštívil jsem tam jak naše nájemníky, tak i majitele a dohodli jsme se, že si během dvou týdnů uklidí dřevo a poté uklidíme nepořádek, který je "ničí". S panem majitelem vedlejších vchodů jsme se dohodli, že bude pořádek hlídat a případně mi dá vědět. Věřím, že nám podaří pořádek udržet.

👉 VEČERNÍ AUTOBUS - Jak se ukázalo, tak možnost večerního spoje je. Nicméně jak jsem si ověřoval u dalších měst podobné velikosti a jak mi potvrdil koordinátor i náměstek přes dopravu, večerní víkendové spoje nejsou úplně priorita. Budu se snažit tento přístup vedení kraje změnit, zároveň ale jednám s dopravcem a v případě neúspěchu bychom na zkoušku tuto linku zřídili na naše náklady.

👉 KINO - Zítra promítáme Bábovky. Pokud by bylo hnusně, tak stejně doražte, pač máme parádní stan!

👉 Jo a v pondělí začíná bourání Pražáku!

Mějte fajn víkend! 🤟

Daniel Mašlár, starosta