25.4.2024 08:04

Páteční infookénko

Trojmezí Covid - k dnešnímu dni máme 20 aktivních zjištěných případů. Před týdnem to bylo 13, před tím 18, 41, 45, 57. Úplně si nemyslím, že by se situace od minulého týdne nějak zhoršila.

Spíše (a data ÚZIS to potvrzují) nestíhají doplňovat vyléčené, respektive doplňují je s více než týdenním zpožděním.

👉 Covid - týdenní nárust zachycených případů je + 7 (před tím to bylo +12, +2, +24, +18, + 30, +31). Tady je to takové nahoru dolu, ale v průměru je to pozitivní trend, který snad jen zhoupnulo testování ve firmách.

👉 Covid - náš pan doktor, respektive sestřička už týden očkuje. Hlásit se u něj mohou osoby 70+ a nejsem si jistý, jestli už mohou chronicky nemocní - je to na konzultaci. U nás se očkuje AstraZenecou. Kolem té byl v poslední době rozruch kvůli možným nežádoucím účinkům v podobě embolií a trombóz. Jedná se o několik nízkých desítek případů na dnes už desítky miliónů očkování. Obojí rovněž způsobuje samotný Covid a jakákoliv souvislost s vakcínou nebyla prokázána. A pokud by byla, je řádově nižší pravděpodobnost vzniku trombózy než úmrtí na Covid. Za sebe bych si to šel hned píchnout, kdyby byla možnost.

👉 Docela se mi líbí, jak jsou po světě i u nás při různých událostech nasvěcovány významné budovy a napadlo mě k tomu použít reflektory, osvětlující kostel. Pan farář byl pro a tak dnes dorazily na zkoušku první komponenty. Bohužel to není úplně plug and play, tak uvidíme, jak se povede to nabastlit na reflektory. Když se dílo povede (a dopošlou nám i chybějící zelený filtr), tak bychom mohli začít už na Zelený čtvrtek.

👉 Ve středu jsme tu měli architekta, který navrhoval zahradu u školy, abychom tam dořešili některé detaily a mohli pokračovat. Vzhledem k tomu, že se mi jeho práce u nás i v jiných městech (např. Chebská Krajinka) moc líbí, dohodli jsme se na dalších projektech.

Jedná se o projekty "Volnočasový areál Trojmezí" a "Volnočasový park Růžák". Růžák je jasný, děti chtěly hřiště a skatepark. Mně stále přijde fajn využít ten přilehlý svah pro pumptrack. Je to pro mě dost zásadní projekt, a tak jsem úplně nechtěl, aby tam jen nějaký projektant prdnul umělku s pletivem okolo, ale aby se nad tím někdo trošku zamyslel v souvislostech. Myslím, že máme toho pravého a doufám, že se brzy potkáme nad nějakou prvotní studií.

V Trojmezí se pak mnozí často ozývají, že by prostranství okolo rybníka chtělo trošku lásky. Na RM jsme se shodli, že místo má potenciál a chceme jej rozvíjet. Pojali jsme to dvoufázově. Pan architekt nám tam se sprejen prošel nálety, které se mu úplně nepozdávají. To uděláme ve vlastní režii ještě teď. Zároveň také začal pracovat na koncepci celého místa. Představuji si, že vznikne nějaký ideální stav, který buď zrealizujeme za použití dotace, nebo se k němu budeme postupně přibližovat z vlastních prostředků. Myšlenka je nějaké sociální zázemí (toaleta, převlékárna, sprcha?, nějaké stanoviště pro sezónní stánek a úprava prostranství - plážička, mola, nějaké volnočasové prvky pro děti i dospělé. Opět mám z jeho nápadů už teď dost dobrý pocit a věřím, že nám plzeňský Point na Boleváku ubude závidět 🙂

👉 Na odlehlejších lokalitách byly do autobusových zastávek nebo na vývěsní plochy instalovány schránky, kam budeme umisťovat výtisky Zpravodaje, případně důležité info.

👉 V nové lokalitě pro výstavbu RD při ulici U St. nádraží, pracovně nazývané Mašímova, byly již parcely rozebrány. Finišuje projekt inženýrských sítí a komunikací. S projektantem jsme si řekli co a jak a dovezl mi hotový návrh řešení, který nyní zkonzultujeme s majiteli pozemků.

Vzhledem k tomu, že ještě nemáme rozparcelovanou lokalitu "Za Sokolovnou", děláme seznam parcel uvnitř obce, které jsou vhodné k výstavbě. Věřím, že se budeme stále takhle postupně rozrůstat.

Ještě jsem chtěl rozepsat, jaké všechny žádosti jsme schválili na mimořádném ZM tento týden, ale trošku mě to zároveň děsí, takže o tom až nám případně nějakou přiklepnou 🙂

Fajn víkend všem!

Daniel Mašlár,starosta