29.3.2024 06:03

Páteční infookénko

Dolíška Asi se ten název bude ještě chvilku rodit, ale takhle verze se mi docela líbí, takže možná zůstane a uvidíme, jak dlouho ty pátky zvládnu držet.

👉 K dnešnímu dni máme 13 aktivních zjištěných případů. Před týdnem to bylo 18, před tím 41, před tím 45 a před tím 57. Takže jsme se asi ještě úplně nepromořili.

👉 Týdenní nárust zachycených případů je + 12 (před tím to bylo +2, +24, +18, + 30, +31). Evidentně první vlaštovka z minulého týdne jaro nedělá. Ale může to být jen záchyt případů díky testování ve firmách. Uvidíme, jak to půjde dál, ale evidentně úplný konec ještě není.

👉 Včera jsme měli schůzku s architektem a projektantem ohledně projektu šaten ve Studánce. Všichni jsme si dovysvětlili, co kdo jak myslel a vypadá to docela dobře. Práce běží a do konce roku by měl být projekt připraven.

S architektem jsme se bavili i o domu 666, kde jsme se zadáním projektu čekali na výsledky průzkumů. Máme ambice (snad reálné) připravit projektovou dokumentaci rovněž do koce roku. Na domě je kompletně odklizená střecha a jakmile bude chvilku počasí, tak se dům zakryje. Snad se jarní teploty vrátí co nejdříve.

Posledními tématy byly prostory restaurace v Besedě a záchody v sokolovně. Máme to vše nějak vymyšlené a co nejdříve se do toho pustíme.

Zároveň bychom letos chtěli vyřešit pergolu u sokolovny tak, aby nám tam tolika nestrašila. Snad to zvládneme.

👉 Připravujeme zadání na úpravu prostranství před TS, kde bych chtěl konečně zřídit takový menší sběrný dvůr. Máme objednané kontejnery, budou krásně barevné a věřím, že to mnohým vyřeší problém kam s odpadem a doufám, že se to odrazí i na množství odpadu okolo nádob na odpad.

👉 V rámci jarního kácení sundali TS (myšleno ti lidé, proto měkké i) cca 10 stromů. Jak se můžete přesvědčit na pařezu u střediska nebo mezi družinou a úřadem, některé byly poraženy za pět dvanáct. Stromům se budeme věnovat i v létě za pomoci stromolezců, kteří je zbaví suchých větví a umí nám i poradit, u kterých stromů hrozí riziko.

👉 Kromě stromů vyřezali i nálety na levém břehu Dolíšky. V létě tam docela příjemně svítí sluníčko a břeh byl na mnoha místech zcela zarostlý. Chystáme tam ještě poslat bagr, aby vytrhal kořeny a myslím, že to bude další příjemné místo u vody (foto).

Pohodový víkend všem🤟

Daniel Mašlár, starosta