18.4.2024 13:04

Ohlédnutí za Během městem Hranice 2021

Běh městem V sobotu 11. září 2021 se konal druhý ročník obnovené sportovně – společenské akce na Masarykově náměstí v Hranicích, kterou zaštítil hejtman KV kraje ing. Petr Kulhánek.

Do běhu se zapojilo kolem stovky závodníků od 2 do 66 let, v individuálních disciplínách i štafetách na tratích od 600m do 5 km.

Po celou dobu si diváci i běžci mohli zajít na biometrické měření a na proteinový drink do stánku Jany Šambergerové. Dvakrát rozcvičil běžce Lukáš Kopecký z BB kruháče. Všichni zúčastnění dostali medaile, ti, kdo se umístili „na bedně“ skleněné plakety, drobné dárky, štafetové týmy volný vstup na laser game do Sokolova.

Během odpoledne se všichni dobře bavili, vznikaly vtipné situace i malá, ale důležitá vítězství, někdy naopak došlo k silným momentům, kdy si navzájem běžci pomohli, při pádu, nebo když na trati došly síly. To je na tom to nejcenější – sešli se fajn lidi z Hranicka i Ašska a aktivně spolu strávili den, který zachytila na krásných fotkách Blanka Švihlová.

Již během akce zaznívaly hlasy od mladších i starších, že se příští závod zase zúčastní a do té doby na své kondici zapracují. Bylo by fajn, kdyby se neostýchali senioři přihlásit do nové kategorie senior – junior, které se zúčastnily jen dvě dvojice.

Na organizaci se podílela Rada rodičů, spolek Živá Studánka, Štěpánka Mašlárová, Sbor dobrovolných hasičů, Technické služby Hranic, finančně akci zajistilo Město Hranice. Sponzorsky přispěla plzeňská pobočka firmy Hannah a Top Gun Laser Game Sokolov.

Večer se pak poprvé na náměstí promítal film v rámci letního kina a to Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Děkujeme všem, kdo se zúčastnili obou sobotních akcí a těm, kdo se na nich organizačně podíleli a pomohli tak realizovat motto akce: „ROZBĚHEJME NAŠE H(h)ranice.

Pavla Hošková

Kategorie MŠ

1. Darinka Ondříšková
  2. Jaromír Šíma