16.4.2024 06:04

CELKEM:1511940

Ohlédnutí za Během městem

Běh městem V sobotu 19. září 2020 se konala na Masarykově náměstí v Hranicích akce, kterou organizovala v 80. - 90. letech Základní škola Hranice. Nyní se „Běh“ rozhodla obnovit Rada rodičů ve spolupráci s Městem.

Již v červenci se spustila možnost registrace na k tomu určenému emailu. V průběhu léta se ladily trasy – organizátorky hledaly ideální náročnost pro všechny věkové kategorie. Byly osloveny místní spolky, firmy, okolní města a vesnice, aby tato sportovně – společenská událost měla širší dosah. Nakonec se přihlásilo  95 účastníků z celého regionu.

Program zahájil Pavel Jelínek, bývalý ředitel místní školy, který byl u zrodu akce. Pak již odstartovaly ty nejmladší děti, které vehementně podporovali a doprovázeli rodiče a také beruška Káťa.  Následoval běh s Aničkou. Nevybíralo se totiž startovné, místo toho všichni mohli přispět na rehabilitace Aničky Stehlíkové z Aše, která je na vozíčku. Při okruhu cca 600 metrů ji doprovázela partička ze ZUŠ R. Schumanna Aš, ale také další nadšenci z řad závodníků i diváků. Na místě se vybralo 12.100,- Kč, další lidé pak přispívali na transparentní účet Aničky a celková částka se po víkendu blížila k 16.000,- korunám.

Pak již závodili žáci 1. stupně, které čekal stoupák ke kostelu, ale všichni ho zvládli s přehledem a také s podporou Dana Mašlára. Druhý stupeň měl již trasu 800 metrů, která vedla kolem hřbitova. S velkým náskokem vyhrál Péťa Hrkal, který po závodě přiznal, že trasu poctivě trénoval. A pak přišel na řadu štafetový závod.   Sedm pětičlenných týmů, poskládaných napříč věkem, pohlavím, zaměstnáním i tělesnou kondicí byly zárukou napínavého a přitom zábavného souboje. Vítězi se stali očekávaní favorité z BB kruháče, jehož organizátor Lukáš Kopecký rozcvičil děti i dospělé. Někteří bez předchozího tréninku, jiní  v outfitech z 80. let a ve cvičkách(!) sklidili ovace diváků za téměř hrdinské výkony. Někteří ze štafety běželi také v závěrečném běhu na 5 km, který celou akci završil. Vítězem na krásné, ale poměrně náročné trati, se stal Jan Minařík z Chebu, i přestože se v jednomu úseku ztratil a musel dobíhat ostatní závodníky. Napětí dokázal zvýšit starosta Dan Mašlár, který se objevil v cíli na konci závodního pole a s vysvětlením, že si závod prostě užil.

Následovalo vyhlášení těch nejlepších. Kromě medailí, diplomů a krásných pohárů někteří získali poukázky na trénink s Janou Šambergerovou, BB kruháčem nebo vstupy do TopGun Lasergamu v Sokolově. Díky patří (kromě výše zmíněných) také firmě Hannah, která zapůjčila startovní nafukovací oblouk. O občerstvení se postarali hasiči a Adélka Palačinka z Pastvin, TS pomohly s technickým zázemím, holky z Rady rodičů a Štěpa Mašlárová s celkovou organizací, Blanč vše bravurně zdokumentovala. Můžeme říct, že nás prosluněná akce namotivovala pokračovat příští rok, věříme v ještě vyšší účast a svědomitější tréninkovou přípravu..:)

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

Děti MŠ: 1. Jáchym Hrkal, 2. Petr Štrunc 3. Emička Lopušková

1. stupeň 600 m:

1. Petr Hrkal, 2. Vojtěch Hrouda 3. Václav Kocourek

2. stupeň 800 m:

1. Marek Strunz 2. Laura Mojcherová 3. Václav Hrouda (4. E. Pešková)

štafeta 5 x 800 m:

1. BB kruháč 2. Sokolíci 3. MAJDM (žáci ze ZŠ) 4. Učitelé ZŠ Hranice 5. AmVaNo 6. Hasiči mix 7. Živá Studánka

běh 5 km: muži: 1. Jan Minařík 2. Miroslav Amrich 3. Pepa Robausch

ženy: 1. Markéta Vítková Závacká 2. Jana Stránská 3. Petra Gruberová

Běh pro Aničku: všichni, kdo se zúčastnili a přispěli, zvítězili!

Pavla Hošková a Petra Pešková

Fotogalerie:

1. část - úvod, běh pro Aničku, 1.a 2. stupeň, vyhlášení

2. část - štafeta, 5 km, vyhlášení

Reportáž MVTV:

Běh městembBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městemBěh městem

Vytvořeno: 22. 9. 2020
Poslední aktualizace: 22. 9. 2020 12:27