25.4.2024 11:04

Mobilní jednotka otestovala pracovníky v hranických firmách

testování Stále častěji se mluví o šíření nákazy COVID-19 ve firmách a obecně na pracovištích. Někteří zaměstnavatelé jsou zodpovědní a zaměstnance chrání a testují sami, jiní jakékoliv trasování nákazy ve společnosti bojkotují z obav před karanténami zaměstnanců.

Stát doposud v tomto směru neposkytuje firmám žádnou pomoc či podporu. Krajská hospodářská komora zajistila mobilní testovací jednotku, která v posledních dnech křižuje náš kraj a provádí bezplatné testování zaměstnanců.

Místostarostka Pavla Hošková využila nabídky, zprostředkované Stanislavem Křížem z Hospodářské komory a ve spolupráci s krajským koordinátorem a místními firmami zorganizovala celou akci, což nebylo úplně jednoduché. Neznali jsme přesnou kapacitu týmu a zároveň jsme museli nahlásit počet zájemců. To se velice těžko komunikovalo se zástupci firem, kde lidí navíc pracují na směny. Jsem moc rád, že místní firmy k tomu přistoupily zodpovědně.

Ve čtvrtek 25.2.2021 tak v hranické Besedě otestovali téměř 150 lidí antigenními testy. Z nich byla pouze jedna osoba pozitivní. Jedná se o zaměstnance, dojíždějícího z Aše do jedné z místních továren. Celá akce proběhla naprosto bezproblémově. Hasiči, kteří přijeli až od Říčan byli skvěle sehraní. Nakonec se ukázalo, že mají téměř dvojnásobné kapacity, než nám bylo avizováno. Na poslední chvíli pak Pavla oslovovala i veřejnost.

Jsem moc rád, že se akce povedla a velký dík jak hasičům, tak všem zodpovědným lidem. A hlavně naší místostarostce, díky které bylo po dlouhé době v našem kulturním domě pořádně veselo.

Daniel Mašlár, starosta

testovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestovánítestování

Vytvořeno: 27. 2. 2021
Poslední aktualizace: 23. 3. 2021 9:27