25.4.2024 15:04

TÝDEN:2052

Informace k rozsvěcení vánočního stromu

info Po zevrubném prostudování nařízení vlády ze dne 25.11.2021 jsem dospěl k závěru, že námi plánované rozsvěcení stromečku není v rozporu s tímto nařízením.

Tímto nechci nijak vzniklou situaci zlehčovat. Domnívám se ale, že s ohledem na další povolené aktivity, jako je 1000 osob v hale apod. je naše skromné rozsvěcení stromečku z epidemiologického hlediska celkem neškodné. Vzhledem k tomu, že poslední nouzový stav vydržel skoro až do léta dalšího roku, a to byla situace o něco příznivější, jsem v predikci dalšího vývoje lehce skeptický. Proto bych nerad, abychom o tuto skvělou akci byli opět ochuzeni.

Bude ale potřeba dodržet nějaká opatření:

- Na akci nebudou prodávány alkoholické nápoje

- Konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství je zakázána

- Akce se koná na prostranství mezi ulicí a skálou

- Maximální množství osob na akci je 100, pokud bychom se k tomuto číslu nějak blížili, požádáme vás, abyste opustili prostor akce

- Akce se smí zúčastnit pouze osoby s dokončeným očkováním, nebo rozočkované s PCR testem, atd., v souladu s nařízením vlády

- Splnění těchto podmínek nebudeme kontrolovat, neb se nejedná o akci s regulovaným vstupem, můžete být ale zkontrolováni orgány k tomu určenými

- Pokud nejste schopni od ostatních udržet vzdálenost větší než 1,5 m, je nutné mít respirátor

Na akci vystoupí trubači hrající vánoční koledy a bude i ohnivá show. Zároveň bude na místě vánoční fotokoutek, kde jsme předplatili pro každou rodinu jednu fotku. Na zahřátí bude čaj a něco málo na zub od našich hasičů a možná si budete moci koupit i nový kalendář, který pro vás opět připravil Vašek Kárník.

Chtěl bych vás všechny poprosit o dodržování 1R – tedy trošku rozumu. Ve městě máme pár případů hlavně v souvislosti s ohniskem ve školce. Byl bych ale nerad, aby se nám to tímto nějak zvrhlo. Proto:

- Pokud si půjdete pro něco ke stánku, nasaďte si na tu chvilku prosím ten respirátor, nic vám to neudělá a je zbytečné tam něco naprskat ostatním

- Stejně tak pokud byste stáli ve frontě

- Na volném prostranství se prosím snažte držet mezi skupinkami nějaký ten odstup

Předem díky za rozumný přístup a věřím, že si to užijeme i v tomto omezeném režimu a hlavně, že si odtamtud nikdo domu nepřinese nic, co by nechtěl.

Určitě tam s námi bude PČR a možná i KHS, tak na to myslete.

Díky! 🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta