29.3.2024 07:03

Hranice Open Air Fest 2019

open 2019 Jsou události, které vám utkví v hlavě i přes nepřízeň počasí, sychravo, déšť. Jsou akce, které jsou pohodové souzněním party lidí, která dělá vše proto, aby se hosté, diváci, kapely, umělci cítili dobře. A takovým setkáním byl další ročník akce Hranice Open Air Fest.

Pořadatelé lákali na pestrost dvoudenního kulturního maratonu. A festival měl opravdu co nabídnout.

Vše začalo už v pátek 6. září 2019. Dramaturgicky vyvážený program se připravoval pod taktovku Pavla Novotného známého především pod pseudonymem Vetveyl ve spolupráci s městem Hranice. Že chce město na tuto dřívější tradici  navázat,  vědělo vedení od začátku. Ještě před koncem loňského roku s Pavlem Novotným začali jednat o pokračování. Předchozí ročníky totiž pořádal on a město chtělo využít jeho know-how. Díky tomu, že se akce pořádala pod městem, mělo  možnost požádat o dotaci z fondu malých projektů. Projekt měl na fondu jedno z nejlepších hodnocení. Podpora z Euregia Egrensis má za cíl spojovat také české a německé kulturní aktivity a to se na naší akci skvěle hodilo.

Ve skvěle připraveném areálu u hranické Sokolovny nastoupila jako první na pódium německá kapela OVCL. Po oba dny přijížděli i němečtí hosté, kteří si program užili.

Starosta města by chtěl  poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci festivalu podíleli. U samého zrodu myšlenky pokračovat v tradici byli Vetveyl, Vašek Kárník, Pavla Hošková a on. Na přípravě se pracovalo téměř tři čtvrtě roku, kdy byli všichni neustále ve spojení a řešili program. Dále velký dík klukům z TS, kteří připravili celý areál, spolupracovníkům na úřadě, kteří vše  korigovali v rámci pravidel dotace, Petru CLK Kolajovi a extra Vaškovi Kárníkovi za přípravu výstavy.

Byly obavy z počasí a některé mrzela malá návštěvnost, zejména na začátku akce. Člověk pak účast dává na váhy s energií, kterou ta akce spolykala a zda to vše mělo smysl. Postupem času ale lidé přicházeli a přicházely i pozitivní pocity z bavících se lidí.

Po zmiňované německé formaci vtrhla na stage energická kapela Funky Terrorist a hned po nich si publikum všech věkových kategorií na svou stranu získal Vojtaano a jeho hit Budulínek zněl z úst Hranických ještě několik dnů. S absolutním nadhledem, profesionalitou potvrdili své postavení mezi českými kapelami UDG, kteří roztančili publikum, které slušně zaplnilo celý areál.  Daniel Mašlár oceňuje, že se i umělcům u nás líbilo. Show kapely UDG měla úroveň, jako při velkých vystoupeních.

V sobotním programu diváky velmi zaujalo vystoupení tanečního kroužku z Hranic pod vedením paní Simony Valdmanové. Přibývající diváci ocenili zlepšující se regionální kapelu Odjinud, razantní formaci Humbuk i německou rockovou úderku Disappointed. Avizovaná skupina Cirkus Brothers z důvodu nemoci nepřijela, ale nekompromisně ji zastoupili hudebníci fungující pod názvem Idio Idio. Skvělá zpěvačka, šlapající kapela zaujali diváky i přes stále zesilující déšť.

Druhý večer vyvrcholil koncertem formace Zakázaný Ovoce. Muzikanti dostali svou energií a profesionalitou diváky před pódium i v největším lijáku. Poklonu zaslouží kapela ale i nadšené publikum.

Páteční i sobotní pozdní večery byly ve znamení skvělých DJ. Vystoupili Akira, Dukor, CLK, Frodit, Džejár, Styfa a diváky oslavovaný Vetveyl, který i přes únavu a starosti s pořádáním akce našel sílu skvěle bavit diváky v závěru celé akce.

Nesmíme opomenout skvěle připravenou výstavu obrázků dětí s jejich pohledem, co by mohlo být v Hranicích jinak, doplněnou o profi díla Hanse Salomona-Schneidera a Vaška Kárníka. Na vyhodnocení soutěže fantasticky navedl děti i přítomné diváky žonglér, jehož některé kousky braly dech. Nejlepší dětské výtvory byly oceněny drobnými dárky.

Více foto ve fotogalerii.

open 2019open 2019open 2019open 2019open 2019open 2019open 2019open 2019open 2019

Vytvořeno: 20. 9. 2019
Poslední aktualizace: 20. 9. 2019 10:48