21.8.2018 07:57

Děti oslavily svůj den v Pohádkovém lese

pohádkový lesMezinárodní den dětí slavili hraničtí v sobotu 2.6.2018. Na 200 dětí se vydalo na dobrodružnou cestu Pohádkovým lesem, který připravila Rada rodičů za podpory města.

Předpověď počasí, která slibovala silné bouřky a dělala vrásky na čelech organizátorů, se naštěstí nenaplnila a celou sobotu dětem na cestu svítilo slunce.

Samotný start a zázemí se nacházelo před budovou základní školy, kam již zdálky  lákal  dětské oči obří nafukovací skákací hrad, který byl po celý den pro účastníky lesa zdarma. Zde si také děti mohly nechat pomalovat obličej, zahrát si různé hry  a rodičové zde našli místečko k odpočinku a osvěžení.

Cestou musely děti navštívit všech 9 stanoviť, kde se plnily  zapeklité úkoly,  a za jejichž splnění na konci obdržel každý malý balíček a diplom na památku.

A jak cesta probíhala? První a druhé stanoviště měly pod palcem dámy z Berušek a dvě malé berušky, před lesem na nás číhal vodník s pomocníkem a uvězěnými dušičkami. V lese pak už čekala lesní víla, Sněhurka a trpaslíci, Karkulka s hodným vlkem a hvězda dne, veselý klaun, u kterého se tvořily fronty a který bavil účastníky všech věkových kategorií. Posledním úsekem nás provedli Káťa a Škubánek, mušketýr s princeznami a jako poslední úkol se plnil ten od dobrosrdečného Shreka a Fiony.

Rada rodičů opět nezklamala a připravila dětem den plný zážitků. Akce si oblíbili také návštěvníci z jiných měst. Návštěvnost těchto akcí mluví za vše, a pochvalami z úst rodičů se nešetřilo. Jediná chybička, která se vloudila, byly chybějíci talety. ToiToi byly sice objednány, ale na místo již nedorazily.

Poděkování patří všem maminkám a tatínkům z Rady, Městu Hranice, Technickým službám, Údržbě slinic a dálnic za finanční dar, společnosti AVE za drobné dárky pro děti, firmě Heinz Glas za masky a jmenovitě pak: Janě Mojcherové, Marii Ošmerové, Kačce Hrebišové, Jirkovi Bílému a Jirkovi mladšímu, Petru Šlingrovi ml., Veronice Kindlové, Adnree Musialové, Radce Mackovičové, Natálce a Daně Hagarů, Kačce Nesvačilové, Zuzce Špinarové,  Adéle Nemčekové, Veronice Janoušové, Zdenku Klapkovi, Lukašovi Mojcherovi, Láďovi Ganzů, Hance Levé a Vlaďce Kábové, Adamovi Švagrovi  a Julii Hrdinové.

Pohádkový les byl poslední akcí pod taktovkou Rady pro letošní školní rok. Veronika Černá, vedoucí Rady, touto cestou děkuje všem z Rady a všem pomocníkům za pomoc při organizaci akcí a těší se na další spolupráci ve školním roce 2018/2019.

Pokud se chcete k Radě přidat, neváhejte  a ozvěte se Verče. Každá pomoc je vítána.

Více foto ve fotogalerii.

pohádkový lespohádkový lespohádkový lespohádkový lespohádkový lespohádkový lespohádkový lespohádkový les

Vytvořeno: 7. 6. 2018
Poslední aktualizace: 8. 6. 2018 08:10