19.4.2024 21:04

Ašská ZUŠka vystoupila pro hranické děti v Besedě

ZUŠ Ve čtvrtek 24.11.2022 byli do besedy pozváni žáci i učitelé z celé ZŠ a také předškoláci z MŠ. Již jednou se koncert takto uskutečnil na téma Příroda jsme i my, v dřívějších letech 5. třída z hranické základní školy dojížděla na tento koncert do AKS.

Autobus plný mladých hudebníků, divadelníků a tanečnic přijel z Aše po 8 hodině do našeho krásného sálu, kde vypukly naplno přípravy na samotné vystoupení. Hraničtí žáci ZUŠky tentokrát dojíždět nemuseli. V 10 hodin se pak zaplnil sál zhruba 200 diváky a koncert mohl začít. Jeho tématem i názvem byla Cesta kolem světa, kdy se uvádění jednotlivých čísel prokládalo scénkami ze života českého cestovatele Dr. Emila Holuba a jeho ženy Rozy, pohlednicemi posílaných z cest vnoučaty jejich babičce, scénkami z letecké společnosti. Hranický dramaťák pak předvedl zdramatizované autorské básničky mapující zážitky z rodinných cest. Hudební čísla s velkými soubory se střídala s těmi sólovými, v některých momentech diváci podpořili účinkující tleskáním i tancem, rozhodně byli skvělým publikem. Všechna čísla byla doprovázena a vizuálně podpořena projekcí. Nutno říct, že zázemí kulturního stánku je pro více než 60 účinkujících vyhovující, jako šatny byla poskytnuta i nová restaurace, klavír si učitelé i žáci pochvalují. Město Hranice akci finančně podpořilo, žáci tak měli vstup zdarma.

Je fajn, že se umělecky vzdělávají i hranické děti a mohou své dovednosti předvést mezi svými.

Koncert v plné verzi můžete shlédnout na www.zusas.cz.

Za ZUŠ Aš Pavla Hošková, foto: MgA. Jiří Brouček

ZUŠZUŠZUŠZUŠ