19.4.2024 10:04

6. třída na úřadě

Na matrice žáci nahlédli do historických matričních záznamů Dnes nás na městském úřadě navštívili žáci 6. třídy s paní učitelkou Benešovou. Nejdřív jsme s místostarostkou a dětmi udělali exkurzi po jednotlivých kancelářích, kde jim kolegové vysvětlili, co konkrétně oni dělají a co je možné u nich vyřídit.

Kde mohou zaplatit poplatky, kde si pronajmout zahradu, kde si půjčit Besedu, nebo kdo je bude "otravovat", pokud nezaplatí.

U matrikářky viděli více než 100 let staré matriční knihy s údaji o obyvateli. Překvapení pro ně bylo, že na každého tam máme také složku, o čemž se přímopřesvědčili.

Někteří žáci byli prostor úřadu znalí, neb tam dle jejich slov chodí řešit své průsery 🙂

Nakonec si vyzkoušeli starostenské křeslo. Z toho jsem byl lehce nervózní, protože jsem se bál, že už mě tam zpět nepustí 😃

Místostarostka dětem nakonec připravila bojovku v podobě běžných úkolů, které se u nás řeší a které si měly vyzkoušet. Děti si tak pronajímaly Besedu, přihlašovaly psa, žádaly o pokácení stromu a další.

Povídali jsme si i o měste, o tom co děti trápí a co si přejí. Padl dotaz, zda bude v neděli u hasičárny skákací hrad. Na ten jsme trošku zapomněli, ale obratem jsme žádost dětí vyřídili a kromě nafukovacího hradu budou i houpačky.

Děti byly skvělé, aktivní a věřím, že jsme si to obě strany skvěle užily. Díky! 🤟

Ing. Daniel Mašlár, starosta

První stanoviště - pokladna

První stanoviště - pokladnaNa matrice žáci nahlédli do historických matričních záznamů