23.4.2024 22:04

-0.7 °C

2. reprezentační ples města Hranice

ples s podtitulem Roztančeme naše H(h)ranice se konal v parádně vyzdobeném sále Besedy 25.2. 2023. O červeno – černo – bílou výzdobu se postarali šikovní zaměstnanci úřadu a TS. Lístky na tuto akci byly vyprodány brzy potom, co se nabídly do předprodeje, což organizátory potěšilo.

Zároveň bylo jasné, že první ročník se vydařil a že bude třeba naplnit, ideálně překonat očekávání nejen těch, kdo se rozhodli znovu dorazit.

V 19 hod. se sál začal plnit nádherně oděnými lidmi, většinou ve zmíněných barvách. Ve 20 hod. program po slavnostním zahájení Daniela Mašlára a Pavly Hoškové odstartovaly charlestonem  žákyně tanečního oboru ašské ZUŠky pod vedením Lucie Lavrinčíkové. Pak již začala hrát kapela Koala, kterou mile překvapilo, že lidé vůbec neváhali a šli bez otálení tančit.  Bary na sále i v nové restauraci s přehledem odbavovaly přání návštěvníků plesu, kromě pitiva byl nabízen řízek se salátem a guláš Slávy Kalhotky. Zhruba za hodinku vystoupila děvčata znovu, tentokrát s ještě energičtějším kankánem. Tento večer nás čekalo ještě jedno vystoupení tentokrát od poloprofesionálního páru z Taneční školy Jana Ondera ze Sokolova. Mladí tanečníci předvedli 5 latinsko – amerických tanců (rumbu, jive, sambu, paso doble a cha – chu). Poslední tanec pak učili některé učenlivé plesající. Zejména pan Dr. Vojkůvka prokázal, že jako vyhlášený tanečník dokáže svérázně zatancovat jakýkoliv styl. Byli jsme tak svědky vzniku specifické hranické cha – chy. Kolem 23 hodiny se zapojilo několik párů do soutěže o designové hodiny z West Wood design. Zvítězily sestry Svobodovy, které dokázaly nejdéle udržet balónek mezi svými zadnicemi. O půlnoci se losovala spousta krásných cen od místních firem nebo spolků, drobných podnikatelů. A pak se již všichni vlnili do rytmu rozmanitých hudebních stylů v podání skvělých Koaláků. Kapela skončila svou jízdu ve 2 hodiny ráno, ale after párty pokračovala díky pouštěné hudbě DJ Míši Nemčeka.

Jsou večery, které si prostě budete pamatovat a tím tahle poslední únorová sobota roku 2023 rozhodně bude. Díky patří všem, kdo se s chutí zapojili do příprav, i kdo akci finančně podpořili.

Pavla Hošková

Fotky z FOTOKOUTKU