25.4.2024 01:04

Volejbalový retro turnaj

Hra Ještě před několika lety byla hranická tělocvična dějištěm volejbalových turnajů tzv. Hranické série. Pak to skončilo. Její turnaje se konaly v Aši v tělocvičně na Geipelově ulici. V Hranicích už pořádáme jen Mikulášský turnaj.

Letos se hranický volejbalový klub na přání ašských hráčů rozhodl uspořádat „retro“ turnaj, jehož se zúčastnilo pět týmů. Hraničtí Ámosové, ašské Trosky a Galoše, tým bývalých celníků Gumídci (ti všichni hrávali Hranickou sérii) a tým sestavený z bad-elsterských a adorfských velmi dobrých volejbalistů. To protože k nám někteří hráči ze sousedního Saska jezdí na pravidelné tréninky a zvou nás na oplátku na své turnaje.

Jarda Vajgl ml. byl motorem celého turnaje a my ostatní v čele s nestárnoucím Jirkou Pulkertem jsme mu pomáhali.

Turnaj byl skvělý! Sehrálo se 10 vcelku velmi vyrovnaných zápasů. Nejvyšší věkový průměr měli hráči týmu Galoše, ale nedali nic zadarmo! Za Ámose si přišel po letech zahrát Franzi Bobula, Jiřina Olivová (ale ta je spolu s Dášou Pulkertovou – Ámosové neaktivně stále občas aktivní hráčkou) doplnila tým Gumídků a ostatní z bývalých již nehrajících hranických volejbalistů sledovali celé klání z lavičky.

Vzpomínky na uplynulá volejbalová léta oživily fotografie, které kolovaly mezi všemi zúčastněnými.

Skvělé občerstvení, na němž se všechny týmy podílely, doplnilo báječnou atmosféru. Není důležité, kdo vyhrál. Neměli jsme diplomy ani ceny, hrálo se pro radost. Důležité bylo, že jsme si všichni dobře zahráli a že se nikdo nezranil a že jsme se spolu rádi viděli.

Děkujeme Městu Hranice, které vyslyšelo naši žádost o prominutí nájemného za tělocvičnu a „peklo“.

Musím dodat, že „peklo“ ještě před předáním budovy tělocvičny Městu Hranice členové tělovýchovné jednoty (Hranice) z vlastních prostředků zrestaurovali a zútulnili, což všichni naši hosté obdivovali. Němečtí hráči, kteří u nás hráli poprvé, byli nadšeni jak tělocvičnou, tak přilehlým zázemím i výhledem na okolní krajinu. To jsme opravdu rádi slyšeli!

Za měsíc, 9. prosince, nás čeká Mikulášský volejbalový turnaj. Mělo by v něm zápolit osm týmů! Pokud byste se chtěli přijít podívat, míst pro diváky bude dost a rádi vás přivítáme. A znovu podotýkám, zázemí je skvělé, a kromě sportovních výkonů to bude příjemně strávené odpoledne …a třeba i večer!

Za hranické volejbalisty Mirka Rusiniková

GalošaHraNástupNástupNěmciPozdrav