19.4.2024 12:04

Projekt "Modernizace historického spojení Hranice - Bad Elster" odstartoval

Zahájení projektu modernizace silnice Hranice - Bad Elster V úterý 27.3.2018 se sešli představitelé měst Hranice a Bad Elster, představitelé kraje Vogtland a Karlovarského kraje a zástupci zhotovitelské firmy Strabag, aby společně slavnostně zahájili práce na projektu modernizace silnice mezi Hranicemi a Bad Elsterem.

Po úvodních slovech všech zúčastněných stran vystoupily děti z mateřských škol z Hranic a Bad Elsteru, jakožto symbol přeshraniční spolupráce.

Zahájení stavby symbolicky odstartovalo "první odhození lopatou".

Projekt vyjde zhruba na 5 miliard Eur - podílí se na něm Evropská unie z regionálního fondu, Karlovarský kraj a samozřejmě Město Hranice.

Modernizace silničního spojení přinese  hranickým nejen rozšíření vozovky, ale také nové chodníky v Ruské ulici, veřejné osvětlení a parkoviště.

Práce by měly být hotové do konce roku 2019.

Zástupci Karlovarského kraje následně využili příležitosti návštěvy našeho města. Statutární zástupce hejtmanky ( která se zahájení stavby zúčastnila,  byla však neodkladně odvolána do Prahy) Martin Hurajčík a náměstek hejtmanky Mgr. Dalibor Blažek navštívili městský úřad, základní školu, volnočasové centrum a knihovnu.

Více foto ve fotogalerii.

Reportáž Mvtv.cz:

Zahájení projektu modernizace silnice Hranice - Bad Elster