23.2.2018 21:14

-6,7 °C

-11,6 °C

Proběhl první z letních varhanních koncertů v kostele:

Proběhl první z letních varhanních koncertů v kostele:Historické varhany Carla Eduarda Schuberta, které se nacházejí v hranickém evangelickém kostele opravdu nezahálejí. Přes léto se v kostele sv. Martina konají každou první neděli v měsící Varhanní koncerty. Letošní první vyšel na neděli 2.7.2017.

Samotnému koncertu předcházela dvoujazyčná bohoslužba, kterou společně s naším panem farářem Kučerou odkázal Joachim Kaiser, farář z Eichigtu (SRN) .

Na varhany zahrála církevní kantorka děkanátu Selb Constanze Schweiger-Elserová.

Poslechnout jste si mohli tyto skladby od Johanna Sebastiana Bacha, Josefa F. Segera, Charlese-Alexis Chauveta, Carla Piuttiho a další krásné skladby.

Další varhhaní koncert proběhne v neděli 6.8.2017.

Koncert se konal za přispění Evropské unie, Ziel 3 a přispění města Hranice.

Za fotografie děkujeme panu Tomáši Müllerovi ze Studánky.

Proběhl první varhanní koncert v kosteleProběhl první z letních varhanních koncertů v kostele:Proběhl první z letních varhanních koncertů v kostele:Proběhl první z letních varhanních koncertů v kostele:

Vytvořeno: 10. 7. 2017
Poslední aktualizace: 10. 7. 2017 09:04